امروز ۹ آذر ۱۴۰۰

شناسه خبر:

8961

دو ماه حقوق معوقه کارگران هفت‌تپه پرداخت شد/ برنامه ۳ ساله برای تحقق سوددهی

دو ماه حقوق معوقه کارگران هفت‌تپه پرداخت شد/ برنامه ۳ ساله برای تحقق سوددهی

پس از گذشت ۱۰ روز از واگذاری مدیریت هفت‌تپه به شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، دو ماه حقوق معوق کارگران پرداخت شد و از اول آذر نیز حقوق آنها به روز می‌شود.

این خبر را دکتر عبدعلی ناصری مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی امروز دوشنبه (۲۶ مهرماه) در حاشیه بازدید از نیشکر هفت تپه در جمع خبرنگاران اعلام کرد.

دکتر ناصری با اشاره به فرآیند واگذاری شرکت هفت تپه اظهار کرد: در تاریخ ۱۸ مهرماه تصمیم بر این شد که شرکت توسعه نیشکر، مدیریت شرکت نیشکر هفت‌تپه را بر عهده بگیرد تا اقدامات مربوط به واگذاری نهایی شود.

وی افزود: صورتجلسه‌ای توسط معاون اول رئیس‌جمهور تنظیم شد و به امضای دادستان کل کشور و همه مسئولان ذیربط از جمله وزیر جهاد کشاوزی، اقتصاد و… رسید.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی اظهار کرد: در ۱۹ مهرماه حکم مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت نیشکر هفت تپه صادر شد و ۲۰ مهرماه نیز در محل دفتر مدیریت شرکت نیشکر هفت تپه، این اعضا معرفی شدند.

حقوق کارگران بروز می‌شود

ناصری عنوان کرد: در حال حاضر ۲ ماه حقوق معوقه (تیر و مردادماه) کارگران نیشکر هفت‌تپه به آن‌ها پرداخت شده‌است و براساس قول داده شده از اول تا ۵ آبان، حقوق مهرماه کارگران نیز به آن‌ها پرداخت خواهد شد.

وی افزود: همچنین حقوق شهریورماه را نیز در آبان ماه پرداخت خواهیم کرد و از اول آذر، کارگران هفت تپه با روال عادی سایر کارگران توسعه نیشکر حقوق خود را دریافت خواهند کرد.

درخواست از کارگران نیشکر هفت‌تپه

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: از کارگران نیشکر هفت‌تپه درخواست داریم کار خود را طبق برنامه مدیران شرکت نیشکر هفت‌تپه انجام دهند، زیرا هدف ما ایجاد تولید بیشتر شرکت است تا بتواند خود شرکت پاسخگوی تأمین هزینه‌های خود باشد.

هدف‌گذاری برای افزایش تولید شکر

ناصری عنوان کرد: در برنامه داریم تا در مدت دو سال از نظر هزینه و تولید شرکت نیشکر هفت‌تپه را در وضعیت سر به سر قرار دهیم و از سال سوم به بعد به سوددهی برسانیم.

وی ادامه داد: اورهال کارخانه نیشکر هفت تپه آغاز شده‌است و قطعات در حال تعمیر و نصب هستند. در بحث کشت نیز تا ۱۵ آبان هرآنچه که بتوانیم کشت خواهیم کرد و امیدواریم به سطح یک هزار هکتار برسیم.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی بیان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی برای اورهال کارخانه، برنامه برداشت از ابتدای دی ماه خواهد بود. با توجه به اینکه برآورد تولید نی کارخانه حدود ۳۰۰ هزار تن است ظرف مدت ۴۰ تا ۵۰ روز برداشت به اتمام خواهد رسید.

ناصری اضافه کرد: بر اساس بررسی عکس‌های ماهواره‌ای و تطبیق آن با شرایط زمین، بیش از ۵ هزار هکتار با تناژی حدود ۵۹ تن در هکتار، اراضی قابل برداشت خواهیم داشت. همچنین حدود ۳۰۰ هزار تن نیشکر و ۳۰ هزار تن شکر در شرکت نیشکر هفت تپه تولید خواهیم کرد.

Print Friendly, PDF & Email
تحریریه تارنمای جنوب

تحریریه تارنمای جنوب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

آخرین اخبار