امروز ۳ آبان ۱۴۰۰

شناسه خبر:

8550

رئیس پارک ملی کرخه :

آتش‌سوزی پارک جنگلی کرخه مهار شد/ رفع خطر از سایت نگهداری گوزن زرد ایرانی

آتش‌سوزی پارک جنگلی کرخه مهار شد/ رفع خطر از سایت نگهداری گوزن زرد ایرانی

رئیس پارک ملی کرخه گفت: پارک جنگلی کرخه که سکونتگاه گوزن زرد ایرانی است دچار ۲ مورد آتش ‌سوزی شده که با تلاش ماموران از گسترش آتش جلوگیری شد.

محمد الوندی اظهار داشت: دو مورد آتش سوزی در منطقه اتفاق افتاد که در مورد اول چهار تا پنج هکتار آتش گرفت و هنوز عملیات خاموش‌کردن آن‌ها به پایان نرسیده بود که سایت گوزن زرد ایرانی نیز دچار حریق شد.

وی افزود: با توجه به اینکه سایت نگهداری گوزن زرد پوشش گیاهی زیادی دارد و چَرا و تردد دام در آن صورت نمی‌گیرد به همین دلیل حجم آتش سوزی در آن زیاد شد.

رئیس اداره پارک ملی کرخه با بیان اینکه برای خاموش کردن آتش از فرمانداری شهرستان درخواست لودر کردیم، گفت: حدودا ساعت ۱۲ شب یک دستگاه لودر به محل آتش سوزی ارسال شد که پس از ارسال لودر ابتدا بخشی که برای ما خیلی مهم بود و گوزن‌ها در آن نگهداری می‌شوند را از خطر نجات دادیم.

الوندی با تاکید بر ایمن‌سازی سایت گوزن زرد بیان کرد: با توجه به متوقف شدن جهت باد در منطقه، مابقی آتش سوزی را حوالی چهار صبح امروز نیز خاموش کردیم.

وی علت آتش سوزی را عمدی برشمرد، و افزود: با توجه به احتمال باقی ماندن بقایای آتش به صورت جزیره‌ای در محل، صبح امروز به منظور خنک‌کردن و پایش بار دیگر به محل آتش سوزی مراجعه کردیم که تا ساعتی پیش آتش به طور کامل مهار شده و مشکلی وجود ندارد.

الوندی با تاکید بر اینکه آتش به هیچ کدام از گوزن‌ها آسیبی وارد نکرده است، عنوان کرد: حدود ۲۵ هکتار از مساحت پارک جنگلی کرخه دچار آتش سوزی شد که با توجه به انبوه درختان موجود در این مساحت حداقل در هر ۱۰ متر مربع یک درخت دچار آتش سوزی شده است.

Print Friendly, PDF & Email
تحریریه تارنمای جنوب

تحریریه تارنمای جنوب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

آخرین اخبار