۴۷ هزار بسته کمک تحصیلی بین دانش آموزان خوزستان توزیع شد
۴۷ هزار بسته کمک تحصیلی بین دانش آموزان خوزستان توزیع شد
مدیرکل کمیته امداد خوزستان گفت: ۴۷ هزار بسته کمک تحصیلی از شروع سال تحصیلی جاری تاکنون بین دانش آموزان نیازمند و تحت حمایت در خوزستان توزیع شده است.

به گزارش تارنمای جنوب، جمال شیبه عصر امروز دوشنبه در مراسم توزیع ۱۰ هزار بسته کمک تحصیلی میان دانش‌آموزان مناطق محروم اهدایی گفت: کمیته امداد خوزستان به ۵۴ هزار دانش‌آموز و دانشجوی تحت حمایت خود خدمات حمایتی ارائه دهد.

مدیرکل کمیته امداد خوزستان افزود: امسال از ابتدای شروع سال تحصیلی با مشارکت و کمک‌های خیران و مراکز نیکوکاری و مجموعه‌های استانی، قریب به ۴۷ هزار بسته لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه به ازای هر دانش‌آموز تحت پوشش نیز مبلغی برای تأمین هزینه‌های کتاب درسی و پوشاک مدارس تأمین شده است، اضافه کرد: امروز هم با مشارکت مجموعه نفت ۱۰ هزار بسته کمک تحصیلی شامل نوشت‌افزار و کیف و… میان دانش‌آموزان مناطق محروم با اولویت مناطق حوزه استحفاظی نفت و تأسیسات نفتی توزیع شد.

شیبه گفت: قطعاً این دانش‌آموزان در آینده می‌توانند ضمن اینکه در جامعه افرادی تأثیرگذار خواهند بود، خانواده‌های خود را هم به لحاظ معیشتی و فرهنگی کمک خواهند کرد.

یاسین معتوکی، رئیس آموزش و پرورش ناحیه ۴ اهواز در این مراسم عنوان کرد: امروز به همت حوزه نفت و کمیته امداد خوزستان در کاری مشترک با آموزش و پرورش ناحیه ۴ اهواز، در یکی از مناطق حاشیه و محروم برای اهدای بسته‌های حمایتی حاوی نوشت‌افزار حاضر شدیم؛ این بسته‌ها با همکاری مجموعه مناطق نفت‌خیز تهیه و میان دانش‌آموزان محروم اهدا شد.

وی از همه ارگان‌ها و شرکت‌هایی که در جوار مناطق محروم مشغول فعالیت هستند، خواست در راستای ادای وظیفه مسئولیت اجتماعی، این کمک و همکاری را در بحث تجهیز و ارتقای سطح کمی و کیفی و توسعه فضاهای آموزشی مناطق محروم با آموزش و پرورش داشته باشند تا بتوان به نتیجه مطلوب و اثربخش در گسترش عدالت آموزشی دست یافت.