تقدیر شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خرمشهر از مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان
تقدیر شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خرمشهر از مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان
در سومین جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر دفاع مقدس از زحمات مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان تقدیر به عمل آمد.

به گزارش تارنمای جنوب، سومین نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خرمشهر در سالن جلسات فرمانداری این شهر با حضور «عبدالله عذاری اهوازی» مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان ، «سردار عبدالرضا مرادحاجتی» مدیر کل بنیاد حفظ اثار دفاع مقدس خوزستان، «نادر عمیدزاده» فرماندار خرمشهر، حجت الاسلام «محمدجواد عادل پور» امام جمعه خرمشهر، جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی، و دیگر مسئولان برگزار شد.

مدیر کل بنیاد حفظ اثار دفاع مقدس خوزستان در ابتدای این نشست با تبریک هفته بسیج گفت: خرمشهر می‌تواند پایتخت گردشگری جنگ باشد چرا که خرمشهر سرشار از ظرفیت و بسترهای مناسب برای تولید محتوای حوزه دفاع مقدس است.

وی به اهمیت نقش خرمشهر در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: اگر همچون دوران دفاع مقدس بتوانیم با عزم و مدیریت انقلابی و جهادی با مسائل و مشکلات برخورد کنیم، می توانیم بر خیلی از معضلات امروز فائق آییم.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس خوزستان در این خصوص شرکت نفت و گاز اروندان را شایسته تقدیر دانست و بیان کرد: از زحمات و توجه مدیرعامل و همکاران او در مجموعه روابط عمومی و پایگاه مقاومت بسیج این شرکت که همواره کمک حال همکاران ما در حفظ آثار دفاع مقدس و موزه خرمشهر  که گنجینه ای از خاطرات ۸سال دفاع مقدس و رشادتهای مردم و شهدای ایران است و هر ساله پذیرای صدها نفر از بازدید کنندگان است، تشکر و قدردانی می کنم.

سردار مرادحاجتی، موزه دفاع مقدس خرمشهر را شناسنامه فرهنگی و هویتی این شهر دانست و یادآور شد: اساس موزه هم از نظر ساختمانی و هم محتوایی نیاز به تغییرات اساسی دارد چرا که این مرکز فرهنگی، اولین مکان برای نمایش آثار و اسناد جنگ در کشور بوده که پر بازدیدترین موزه نیز محسوب می شود.

وی گفت: در خصوص چاپ کتاب و ثبت تاریخ شفاهی رزمندگان خرمشهر و بسترسازی مناسب برای گردشگری جنگ و میزبانی شایسته از کاروان های راهیان نور نیز نیاز به یک وحدت و همت جهادی داریم تا بتوانیم اندوخته های ارزشمند این شهر مقاوم را به دست نسل های امروز و فردا بسپاریم.

به گزارش تارنمای جنوب، در انتهای این نشست با اهدای لوح از زحمات و تلاشهای مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان تقدیر و تشکر به عمل آورده شد.