برگزیدگان جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منطقه سه کشور معرفی شدند
برگزیدگان جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منطقه سه کشور معرفی شدند
مرحله منطقه‌ای بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منطقه سه کشور به میزبانی استان خوزستان، برگزیدگان خود را شناخت.

به گزارش تارنمای جنوب، پس از رقابت سه روزه قصه‌گویان استان‌های بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و فارس در گروه‌های نوجوانان، بزرگسالان و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها در بخش‌های ملی، آیینی- سنتی و زبان اشاره، برگزیدگان بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منطقه سه کشور و همچنین راه‌یافتگان به مرحله‌ی کشوری معرفی شدند.

در بخش ملی نیز عنوان‌های برگزیده گروه نوجوانان به ساجده جعفری با قصه «پادشاه هفت دختران» از بوشهر، آیدا فلاح با قصه «دم روباه» از لرستان و نگار گج پزان با قصه «رؤیای آسمانی» از خوزستان اختصاص یافت.

همچنین علی سینا جوکاری با قصه «جعفر شانسی» از بوشهر، دیانا یوسفی با قصه «یخی که عاشق خورشید بود» از کهگیلویه و بویراحمد و محدثه عباسی با قصه «لباس کوچولو» از فارس عنوان شایسته تقدیر بخش ملی از جشنواره را کسب کردند.

در بخش ملی گروه بزرگسالان نیز علیرضا روشن ضمیر با قصه «پهلوان پنبه» از خوزستان، مهدیه باقری با قصه «تاپ تاپ خمیر من کو، تشت پنیر من کو» از چهارمحال و بختیاری و رضوان فتاح با قصه «سرو و سندلیق» از بوشهر به ترتیب عنوان‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

همچنین در بخش ملی گروه پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها نیز منیژه قربانی با قصه «آسیدرضا» از چهارمحال و بختیاری و فرح راود شیری با قصه «دی زنگرو» از بوشهر به عنوان شایسته تقدیر معرفی شدند.

در بخش آئینی – سنتی در گروه نوجوانان، اسماً محمدی با قصه «رستم و اسفندیار» از چهارمحال و بختیاری، المیرا موری با قصه «کشته شدن ایراج به دست برادران» از خوزستان و مریم سهرابی با قصه «گذر سیاوش از آتش» از فارس، عناوین برگزیده این بخش از جشنواره را به دست آوردند و امیر محمد موسایی با قصه «رزم رستم و اشکبوس» از چهارمحال و بختیاری و سوگند آزادی با قصه «بیژن و منیژه» از فارس، شایسته تقدیر شناخته شدند.

همچنین در بخش آیینی- سنتی از بین شرکت کنندگان بزرگسال، ژیلا مهندس سامانی با قصه «ببربیان» از چهارمحال و بختیاری، مژگان صفری با قصه «زال و رودابه» از بوشهر و حورا تیلا با قصه «نقل سیاوش» از خوزستان، رتبه‌های اول تا سوم را از آن خود کردند و علی اکبر اسپرهم با قصه «روایت ۷۲» از فارس به عنوان شایسته تقدیر این بخش معرفی شد.

همچنین در بخش زبان اشاره نیز مرضیه منصوری با قصه «چه فکر خوبی» و سپیده ابراهیمی با قصه «شادترین روز زندگی» از چهارمحال و بختیاری به عنوان شایسته تقدیر این بخش اعلام شدند.

مرحله منطقه‌ای بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منطقه سه کشور، ۶۷ قصه‌گو از استان‌های بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و فارس به میزبانی استان خوزستان، از ۲۸ تا ۳۰ آبان ۱۴۰۱ در سالن همایش‌های بین‌المللی سازمان آب و برق خوزستان، به رقابت با یکدیگر پرداختند و تعداد ۱۲ قصه‌گو به مرحله کشوری راه یافتند.