بهره‌مندی ۱۱۶ هزار سالمند خوزستانی از خدمات حمایتی کمیته امداد
بهره‌مندی ۱۱۶ هزار سالمند خوزستانی از خدمات حمایتی کمیته امداد
 116 هزار مددجوی سالمند از خدمات معیشتی و حمایتی کمیته امداد خوزستان بهره‌مند هستند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تارنمای جنوب، همایش بزرگداشت روز جهانی سالمندان به مناسبت فرا رسیدن روز سالمند به همت کمیته امداد امام خمینی خوزستان و با مشارکت خیران در اهواز برگزار شد.

تجلیل و تقویت جایگاه اجتماعی سالمندان، بیان اهمیت احترام به این قشر از جامعه و ارتقای سطح فرهنگ عمومی، تبیین نقش اجتماعی، حمایت و هدایت‌گری از اهداف برگزاری این همایش است.

مدیرکل کمیته امداد خوزستان مددجویان در این همایش بیان کرد: سالمندان مورد حمایت کمیته امداد در طول سال علاوه بر دریافت مستمری ماهیانه و بسته های معیشتی نیز خدمات گوناگون و کمک هزینه درمانی از کمیته امداد دریافت می کنند.

جمال شیبه با بیان اینکه ارائه خدمات به سالمندان نیازمند و تکریم آن‌ها در دستور کار کمیته امداد قرار دارد، افزود:  در حال حاضر ۱۱۶ هزار سالمند تحت حمایت کمیته امداد خوزستان هستند و از خدمات متنوع کمیته امداد بهره‌مند می شوند.

شیبه گفت: بیشتر سالمندان به دلایل مختلفی همچون بیماری،بی سرپرستی، از کار افتادگی و فقر تحت حمایت این نهاد قرار گرفته اند افزود : مددجویان سالمند تحت حمایت کمیته امداد استان خوزستان بالای ۶۰ سال هستند که در طول سال از خدمات درمانی، توان‌بخشی، بهداشتی، معیشت، وام کارگشایی بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: علاوه بر کمک های مستمر در طول سال، به صورت ویژه در هفته تکریم از منزلت سالمندان ، مبلغ ویژه ای به این موضوع اختصاص داده شد که در راستای تجلیل از خانواده های سالمند نمونه تحت حمایت در زمینه های فعالیت فرهنگی اجتماعی به این عزیزان اهداء خواهد شد.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد خوزستان در این همایش اظهار کرد: این نهاد از سالمندانی حمایت می‌کند که بر اساس شاخص‌های تعیین شده، از کارافتاده بوده، مبتلا به بیماری خاص باشند، از ارگان و سازمانی مستمری دریافت نکنند و جزو دهک‌های پائین جامعه محسوب شوند.

محمدرضا علیپور افزود: این نهاد با تامین بخشی از نیازهای سالمندان تحت حمایت در حوزه‌های مختلف همچون تهیه بسته‌های معیشتی، بهداشتی و تغذیه ای، اردوهای زیارتی، آموزش، غربالگری و… سالمندان را همراهی می‌کند.

وی به برنامه‌ریزی‌های سال جاری در هفته تکریم سالمند اشاره کرد و گفت: توزیع بسته‌های سلامت، اهدای کارت‌های هدیه و دلجویی از خانواده‌های دارای سالمند، بازدید از سالمندان بستری شده به صورت ویژه در این ایام انجام خواهد شد.

علیپور با اشاره به نیازهای اساسی سالمندان تحت حمایت کمیته امداد بیان کرد: کمک به معیشت هزینه‌های درمانی، و لوازم مصرفی بهداشتی از جمله نیازهای ضروری سالمندان تحت حمایت است و نیکوکاران و سایر ارگان ها می‌توانند با همکاری کمیته امداد در تأمین این نیازها به سالمندان کمک کنند.