اختصاص ۲ هزار میلیارد تومان برای خرید تجهیزات کارگاهی بین هنرستان های کشور
اختصاص ۲ هزار میلیارد تومان برای خرید تجهیزات کارگاهی بین هنرستان های کشور
وزیر آموزش و پرورش از اختصاص ۲ هزار میلیارد تومان برای خرید تجهیزات کارگاهی در بین هنرستان های سراسر کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تارنمای جنوب، یوسف نوری پیش از ظهر امروز سه شنبه در آیین افتتاح پروژه آموزشی ۱۲ کلاسه برکت آبادان اظهار کرد: مهمترین بستر تحقق شعار سال و توسعه کمی و کیفی مراکز دانش بنیان تعلیم و تربیت است چرا که این نهاد می تواند با تربیت دانش آموزانی خلاق، ایده پرداز و متفکر گام مهمی در راستای کارآفرینی و به تبع آن کمک به تولید بردارد.

وی از تلاش های خیران مدرسه ساز در راستای تحقق نهضت ارتقای شاخص های فضای آموزشی در کشور قدردانی کرد و افزود: علم، اجتهاد، عمل و تولید ارکان تحقق تعلیم و تربیت تمام ساحتی هستند که باید از بستر مدرسه و فضای آموزشی مناسب دنبال شوند و خیران نقش مهمی را در تحقق این امر در کشور ایفا می کنند که شایسته تقدیر و تشکر است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در دوره ابتدایی دانش آموزان با ایده پردازی و خلق دانش آشنا می‌شوند و نقطه عطف شکل گیری شخصیت علمی دانش آموزان است. همچنین در دوره متوسطه اول این شخصیت شکل پیدا می کند و در دوره متوسطه دوم به ظهور و بروز می‌رسد، همچنین در مرحله دانشگاهی و در خاتمه این مراحل مهم تکمیل شخصیت علمی، شاهد رسیدن به اهداف آموزش و پرورش در تربیت دانش آموزان تراز انقلاب اسلامی و گام دوم خواهیم بود که به تولید دانش می پردازند.

نوری با اشاره به رویکرد آموزش و پرورش در ترویج مهارت آموزی در بین دانش آموزان، عنوان کرد: ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای خرید تجهیزات کارگاهی هنرستان های سراسر کشور اختصاص یافته است