زرگان منطقه‌ای پرخطر و نگران کننده در خصوص شیوع بیماری کریمه کنگو
زرگان منطقه‌ای پرخطر و نگران کننده در خصوص شیوع بیماری کریمه کنگو

رییس اداره دامپزشکی اهواز گفت: منطقه زرگان اهواز یکی از مناطق پرخطر و نگران کننده در خصوص شیوع بیماری کریمه کنگو به دلیل کشتار غیرمجاز و غیربهداشتی دام است.

رضا حفیظی در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان اهواز گفت: راه‌های زیادی برای انتقال بیماری کریمه کنگو از دام به انسان وجود دارد و باید این آگاهی در مردم ایجاد شود تا از چه گوشت قرمزی و با چه شرایط بهداشتی و ذبحی برای دور ماندن از این بیماری استفاده کنند.

او می‌گوید: امکان انتقال بیماری کریمه کنگو از زمان تماس دامدار با دام تا زمان مصرف گوشت در خانه، به فرد وجود دارد به همین منظور باید نکات بهداشتی در این خصوص رعایت شود.

رییس اداره دامپزشکی اهواز ادامه داد: متاسفانه در منطقه زرگان اهواز دام به صورت غیربهداشتی و بدون نظارت ماموران بهداشت، کشتار می‌شود و یکی از نگرانی‌های ما وضعیت کشتار و فروش دام در این منطقه است که به دست مردم می‌رسد.

این مقام مسئول گفت: گزارش لازم به دادستان در خصوص مکان‌هایی که کشتار غیرمجاز دام انجام می‌شود داده شده تا برخورد لازم برای مقابله با این روش کشتار صورت گیرد.

آقای حفیظی ادامه داد: متاسفانه آمار ابتلا به بیماری کریمه کنگو در خوزستان در حال افزایش است و پیشروی این بیماری در استان نسبت به پارسال بسیار بیشتر شده است.

نماینده شرکت آبفای اهواز نیز در این نشست گفت: گروه‌هایی متشکل از شرکت آبفای اهواز و بازرسان بهداشت برای بررسی وضعیت کلر آب شرب در نقاط مختلف اهواز اعزام شده‌اند.

حمید اخلاقی می‌گوید: در برخی مناطق اهواز مشکلاتی در زمینه کلرسنجی وجود داشت که برطرف شده است و در صورت اعلام مرکز بهداشت، بازرسی‌ها ادامه خواهد داشت.

زرگان در شمال شهر اهواز واقع است و بیش از ۱۰ هزار نفر جمعیت دارد. طبق اعلام مرکز بهداشت خوزستان تاکنون یک نفر بر اثر ابتلا به بیماری کریمه کنگو در شهرستان شادگان جان خود را از دست داده است.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان