۷۰۰ کلاس درس تا مهر ماه امسال در خوزستان افتتاح می شود
۷۰۰ کلاس درس تا مهر ماه امسال در خوزستان افتتاح می شود

مدیر کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان با اشاره به اینکه در سال گذشته هزار کلاس درس در استان به بهره برداری رسید گفت: تا قبل از مهر ماه امسال نیز ۷۰۰ کلاس درس دیگر در خوزستان به بهره برداری می رسد. علی قربانی بیان کرد: امروز با همت خیران مدرسه ساز عملیات […]

مدیر کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان با اشاره به اینکه در سال گذشته هزار کلاس درس در استان به بهره برداری رسید گفت: تا قبل از مهر ماه امسال نیز ۷۰۰ کلاس درس دیگر در خوزستان به بهره برداری می رسد.

علی قربانی بیان کرد: امروز با همت خیران مدرسه ساز عملیات ساخت ۲ مدرسه در شهرستان رامشیر آغاز شد.

وی گفت: اگر همین روند مدرسه سازی در استان ادامه یابد سرانه آموزشی استان به زودی به میانگین کشوری خواهد رسید.

سرانه آموزشی در خوزستان به ازای هر دانش آموز  ۴.۹ مترمربع و سرانه کشوری ۵.۲مترمربع است.

قربانی اظهار داشت: این ۲ مدرسه تا قبل از مهر ماه افتتاح می شوند.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان افزود: یک‌مدرسه خیر ساز دیگر نیز از چند ماه قبل ساخت آن در این شهرستان آغاز شده و آماده افتتاح است.

وی افزود: پیگیر هستیم تا با تزریق اعتبار در سال ۱۴۰۱ تعدادی از مدارس این شهرستان را نوسازی و بازسازی کنیم، اعتباری نیز برای خرید تجهیزات مدارس  اختصاص داده شده که برای مدارس رامشیر و رامهرمز این تجهیزات تامین و توزیع خواهد شد.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان با اشاره به اینکه مجمع خیران مدرسه ساز این استان در سال گذشته رتبه نخست کشور را کسب کرد ادامه داد: خیران مدرسه ساز خورستان در سال گذشته سه هزار میلیارد ریال برای مدرسه سازی هزینه کردند.

وی گفت: امید است با مشارکت خیران خوزستانی این مقام را حفظ کنیم و دولت هم متقبل شده تا به همین میزان به استان اعتبار اختصاص دهد.

امروز در شهرستان رامشیر یک مدرسه ۲ کلاسه در روستای میرشنان توسط خیر علیرضا رحیمی و  یک مدرسه ۲ کلاسه در روستای حسینیه علیا رامشیر توسط خیر علی عساکره گلنگ زنی شدند.

  • منبع خبر : ایرنا