۳۰۰ مدرسه سنگی در خوزستان تا پایان امسال حذف می‌شوند
۳۰۰ مدرسه سنگی در خوزستان تا پایان امسال حذف می‌شوند

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان گفت: بیش از یک هزار مدرسه سنگی در خوزستان وجود دارد که برنامه‌ریزی شده تا پایان امسال بالغ بر ۳۰۰ مورد آن حذف شوند.  علی قربانی روز یکشنبه در آیین بهره‌برداری ازیک واحد آموزشی روستایی عشایری در روستای بن پره گتوند بیان کرد:بیشتر مدارس سنگی در مناطق عشایری […]

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان گفت: بیش از یک هزار مدرسه سنگی در خوزستان وجود دارد که برنامه‌ریزی شده تا پایان امسال بالغ بر ۳۰۰ مورد آن حذف شوند.

 علی قربانی روز یکشنبه در آیین بهره‌برداری ازیک واحد آموزشی روستایی عشایری در روستای بن پره گتوند بیان کرد:بیشتر مدارس سنگی در مناطق عشایری و برخی در مناطق روستایی خوزستان هستند که مدارس آجری و کانکسی و یا پیش ساخته جایگزین خواهد شد.

وی گفت: طرح برچیدن مدارس سنگی در خوزستان از پارسال کلید خورده است.

قربانی افزود: در راستای حذف مدارس سنگی در خوزستان، یک دبستان ۲ کلاسه با زیربنای ۷۵ مترمربع و اعتبار پنج میلیارد ریال با مشارکت بنیاد علمی آموزشی قلم چی روز یکشنبه در روستای عشایری و محروم بن پره گتوند به بهره‌برداری رسید.

به گفته مدیرکل سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان تا پایان امسال یکهزار کلاس درس در خوزستان ساخته خواهد شد.

در ۲ سال اخیر ۲ هزار و ۶۰۰ کلاس درس در خوزستان ساخته شده است. خیران خوزستان رتبه نخست کشور در مشارکت در ساخت مدرسه را دارند.