امروز ۳ آبان ۱۴۰۰

شناسه خبر:

8527

افزایش ۲۱ درصدی تصفیه شکر در کشت و صنعت فارابی

۲۰۸ هزار و ۵۰۰ تن شکر سفید و دارویی در نیشکر فارابی تولید شد

۲۰۸ هزار و ۵۰۰ تن شکر سفید و دارویی در نیشکر فارابی تولید شد

مدیرعامل کشت و صنعت حکیم فارابی از افزایش ۲۱ درصدی تصفیه شکر خام نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: ۲۰۶ هزار و ۲۰۰ تن شکر سفید در این شرکت تولید شد.

به گزارش روابط‌عمومی، تورج بهادری پنج شنبه ۱۱ شهریورماه با اعلام این خبر، گفت: با این میزان تولید، رکوردی جدید در تولید سالیانه شکر سفید در سطح شرکت‌های نیشکری به ثبت رسید.

وی در ادامه به تولید شکر دارویی اشاره و عنوان کرد که با پایان فصل بهره‌برداری، این شرکت به عنوان تنها تولیدکننده شکر دارویی، ۲ هزار و ۳۰۰ تن شکر دارویی مورد نیاز شرکت داروسازی ایران را تولید کرد.

مدیرعامل کشت و صنعت حکیم فارابی دستاوردهای کسب شده در تصفیه شکر را حاصل همت شبانه روزی پرسنل دانست و افزود: علیرغم موانع موجود در حوزه صنایع تولیدی، این شرکت در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدائی‌ها موفق شد با افزایش ۲۱ درصدی تولید نسبت به سال گذشته و همچنین افزایش ۱۹ درصدی نسبت به ظرفیت اسمی کارخانه، به این رکورد بی سابقه دست یابد.

بهادری در پایان اظهار امیدواری کرد که با استفاده از دانش و تخصص پرسنل و همچنین انجام حمایت های لازم از کشت و صنعت های نیشکری، بتوان در سال زراعی جاری به موفقیت های چشمگیرتری دست یافت.

کاهش ۳۰ درصدی مصرف انرژی در کشت و صنعت فارابی

معاون صنعت کشت و صنعت حکیم فارابی نیز از کاهش ۳۰ درصدی مصرف انرژی در این شرکت خبر داد و گفت: همزمان با افزایش ظرفیت تولید روزانه کارخانه، حدود ۳۰ درصد در مصرف برق، بخار مصرفی، سوخت و آب نسبت به مدت مشابه سال گذشته صرفه جویی شد.

علیرضا دورباشی‌زاده ضمن تبریک دستاورد مهم رکورد تصفیه شکر با بالاترین کیفیت به همه پرسنل، اظهار امیدواری کرد که در آینده شاهد موفقیت‌های بیشتری در این زمینه باشیم.‌

کشت و صنعت نیشکر حکیم فارابی از واحدهای هفتگانه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی است که در ضلع شرقی جاده اهواز – آبادان قرار دارد.

Print Friendly, PDF & Email
پدرام طاهری

پدرام طاهری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

آخرین اخبار