امروز ۳ آبان ۱۴۰۰

چاره ای بیاندیشید

چاره ای بیاندیشید

 

 

 

به قلم:غزل سیاحی

 

من ساکن این خیابان هستم  خیابانی که بغضش به گوش رهبری رسید و اوازه ترتیل سوره حق سید کریم موسوی را گواه میدهد . این خیابان پاتوق خبرنگاران و عکاس هایی است که دغدغه ابادی سرنشتر وجودشان شده است .

خیابانی که طاقتش طاق شده و تنها با ۵۰ میلیمتر بارندگی تمام ناکارامدی ها و بی تدبیری ها را بالا می اورد . بوی تعفن سیل فاضلابش اهواز و اهوازی  را به ستوه  اورده  و هر سال در فصل بارش درست در بهبوهه گرفتاری ، تعهدات و وعده مسئولان مربوطه تراژدی تلخ گوش خراش این خیابان می شود .

برایم دردناک بود دیدن صحنه هایی که در قاب چشمانم نقش بسته اند . دیدن این اتفاقات ان هم بعد از ۵۰ میلیمتر باران در مرکزی ترین نقطه استان باور پذیر نیست ، اهواز روبروی سازمان ابفا ۱۰۰ متر بعد از اداره مخابرات و ۵۰ متر نرسیده به شهرداری  مرکزی تر از این موقعیت !؟

در این منطقه بعد از ۵۰ میلیمتر باران شاهد ابگرفتگی های وسیع معابر و بالاامدن فاضلاب های شهری در کاشانه های مردم هستیم مردمی که نجابت بخرج میدهند و لام تاکام از درد و درماندگیشان سخن نمیگویند .

معنی باران برای عموم مردم فزونی و خیر است اما برای ما ویرانی و تباهی است . باران که میبارد طراوت و تازگی به فاجعه و بحران مبدل میشود ، به سد عبور و مرور من شهروند در گلوگاه فاضلاب و سیلاب .

حبس در خانه هایی که هرچه زودتر باید  تخلیه شوند چرا که فاضلاب از سیل بند درپذیرایی که بگذرد تنها زیان و خسارت عایدمان میشود و اشک شور بختی کاسه صبرمان را لبریز میکند .

به پرشدن چاه اسانسور و پارکینگ از فاضلاب و خطر سقوط اتاقک جان شهروندان ، به زیر اب رفتن موتور پراید و خاموش شدن خودروی ملی ، به بیماری های پوستی که برخورد سیل فاضلاب با تن زار شهروندان موجبش میشود ، به تخلیه خانه ها و اطراق جوانان بالای پشت بام ها برای حراست از حریم خانه در مقابل سود جویان .

از حق و انصاف نگذریم بچه های بسیج و سپاه و نیروهای جهادی بی دریغ تلاش کردند تنها برای رضای خدا و اسودگی وجدان بیدارشان . انها در قبال همنوعان خود احساس مسئولیت می کردند و مایحتاج زندگی افرادی که رضایت به تخلیه خانه ندادند و در خانه و واحد های مسکونی خود ماندند ، مهیا کردند  .

حتی قایق بادی برای عبور و مرور شهروندان جهت خروج از محله را فراهم کردند دست مریزاد باید گفت به نیروهای غیور سپاه و بسیج .

قبل از شروع فصل برندگی باید چاره ای اندیشید و نگذاشت تراژدی هرساله تکرار شود .  سیل زدگان فاضلاب  در بلم مشیت نشسته اند و پا روی التیام می زنند اما افسوس که در بلم  سرنوشت یکه و تنها خسته و بی رمق درپس ساحل آبادی سخت در تکاپو هستند  .

اندی گذشت و صبحی شب شد به آسفالت رسیدند . نگاه ممتنعشان فریاد ها می زند در پس سیل و بی تدبیری که همپوشانی می‌کرد سالهایی که کودکیشان رویا نداشت . پیاده شو جوان منتظر تخلیه خانه ها هستیم ، مردم را اب برد !!!! پس کارونی که پارو در پسش میزدند چه شد؟ سیل بی تدبیری بود؟ امید است با یاری خداوند متعال زیر لوا و بیرق اقا امام خامنه ای (ره) مسئولین محترم و مردم شریف برای ابادی میهن اسلامی تلاش کنند و مشکلات پیش امده را از میان بردارند .

Print Friendly, PDF & Email
پدرام طاهری

پدرام طاهری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

آخرین اخبار