امروز ۳ آبان ۱۴۰۰

شناسه خبر:

8523

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر خبر داد:

آمادگی کشت و صنعت‌های هفتگانه توسعه نیشکر برای تولید حداکثری با شروع فصل برداشت

آمادگی کشت و صنعت‌های هفتگانه توسعه نیشکر برای تولید حداکثری با شروع فصل برداشت

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی از آمادگی کامل کشت و صنعت‌های هفتگانه برای برداشت نیشکر و تولید شکر خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی، دکتر عبدعلی ناصری امروز پنج شنبه ۱۱ شهریورماه در بازدید از عملیات “داشت” دعبل خزاعی، سلمان فارسی و حکیم فارابی، بر مدیریت مناسب و پایش مستمر مزارع نیشکر برای پایداری و رشد محصول تاکید کرد.

به گفته او، علی‌رغم محدودیت منابع آبی و برق با پایش و مدیریت مناسب مزارع نیشکر، ۸۷ تا ۹۰ درصد رشد مورد انتظار گیاه نیشکر محقق شده و پیش بینی می شود در سال زراعی جاری بیش از ۶۰۰ هزار تن شکر تولید شود.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر در ادامه به بازسازی و تعمیر کارخانه‌های شکر به همت متخصصان داخلی اشاره کرد و گفت: عملیات اورهال این کارخانه‌ها رو به اتمام است و با شروع فصل برداشت نیشکر، تولید شکر با ظرفیت حداکثری از سر گرفته می شود.

ناصری افزود: ۲۷ مهرماه برداشت نیشکر آغاز می‌شود و بار دیگر در سال تولید ، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها، در سایه عنایت الهی و همت پرسنل، صنعت نیشکر شاهد شکوفایی خواهد بود.

مدیرعامل توسعه نیشکر در پایان تصریح کرد: تجهیز ناوگان عملیات برداشت نیشکر و ساخت و بازسازی ادوات کشاورزی در حال انجام است و ناوگان جدید حمل و نقل ایمن ترابر نیشکر نیز به منظور حمل محصولات تولیدی به مجموعه صنعت بزرگ توسعه نیشکر اضافه شده است.

عملیات برداشت نیشکر هر ساله از اواخر مهرماه آغاز و تا فروردین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

این عملیات بزرگترین عملیات متمرکز برداشت در بخش کشاورزی کشور است که ۱۰۰ درصد به شکل مکانیزه و با دستگاه‌های برداشت نیشکر به نام “هاروستر” انجام می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
تحریریه تارنمای جنوب

تحریریه تارنمای جنوب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

آخرین اخبار