امروز ۱۰ مرداد ۱۴۰۰

شناسه خبر:

7821

آسفالت های خیابان های اهواز روح تازه می خواهند

سلامت شهروندی اولویت فراموش شده شورای شهر

به قلم:مهری حاجی پور

 

*️⃣دمای بالای اهواز و گرمای طاقت فرسا یکی از عوامل فرسایش سریع ، استهلاک بالا و عمر کوتاه آسفالت های خیابان های اهواز است.

*️⃣چاله و چوله ها و گودال های ریز و درشت و حفاری های دستگاه های خدماتی مثل آب و برق و گاز و مخابرات از دیگر چالش های مدیریت شهری در اهواز است.

*️⃣استفاده از تجربیات جهانی در آسفالت های خیابان های اهواز ‌ و فناوری های جدید موجب کاهش هزینه های عمرانی و شهری و صرفه جویی بالای مالی و اقتصادی می شود.

*️⃣ساخت، نگهداری و ترمیم روسازی‌های آسفالت عموما اعتبارات زیادی را به خود اختصاص می‌دهد. از این‌ جهت مواردی که منتهی به افزایش دوام، کیفیت و در نهایت افزایش عمر روسازی آسفالت می‌شود، همواره مورد توجه پژوهشگران و متصدیان صنعت راه‌سازی بوده است.

*️⃣ بهبود خواص رویه‌های آسفالت با استفاده از ترکیب نانوذرات سیلیس و الیاف شیشه و الیاف PP با توجه به مزایای آسفالت متخلخل نسبت به سایر آسفالت‌ها، امروزه در بسیاری از کشورها استفاده از این نوع آسفالت رواج یافته است.

*️⃣افزایش روزافزون میزان آمد و شد وسایل نقلیه و نیز ضعف آسفالت متخلخل در برابر خرابی‌ها، نیاز به اصلاح آسفالت متخلخل و مقاوم‌سازی آن را دوچندان می‌کند.

*️⃣اصلاح قیر به کار گرفته شده در این مخلوط‌ها از مؤثرترین اقدامات است.

*️⃣مقاومت بسیار بالا در برابر شیار شدگی، مقاومت کششی غیرمستقیم بالا، کاهش ایجاد ترک‌ها در سطوح راه و کاهش میزان ریزش قیر تا ۸۰ درصد از جمله اثرات مشاهده شده است.

*️⃣ضمن اینکه به دلیل استفاده از نانوذرات سیلیس مخلوط‌های آسفالتی جدید آب‌گریز هستند.

*️⃣کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری راه‌ها و جاده‌ها از دیگر مهمترین مزایای استفاده از آسفالت اصلاح ‌شده است.

Print Friendly, PDF & Email
پدرام طاهری

پدرام طاهری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

آخرین اخبار